Poradňa

Aké vybrať chrániče na korčule? 

Pri korčuľovaní na in-linoch je veľké riziko pádu, ktoré je vyššie ako pri jazde na bicykli. Pri jazde na korčuliach je mnoho faktorov, ktoré môžu viesť k Vášmu pádu, a ktoré ani pri najvyššej opatrnosti nemusíte ovplyvniť - nečistota na ceste, pohyb zvierat, alebo nepredvídateľný manéver inej osoby. Z týchto dôvodov je potrebné nosiť ochranné vybavenie. 

 

Najzávažnejšie až fatálne následky môže mať zranenie hlavy. Preto je bezpodmienečne nutné nosiť prilbu (kľudne aj cyklistickú). Ďalšou odporúčanou výbavou je kompletný set chráničov na kolená, lakte a zápästia. Kolená a dlane sú to prvé, na čo pri páde vpred dopadnete. 

 

Pri výbere vhodných chráničov platí, že prepracovanejšie a kvalitnejšie chrániče ponúkajú väčšie pohodlie a priedušnosť. Tieto aspekty sa vám budú hodiť v prípade, že na korčuliach budete tráviť veľkú časť svojho voľného času.

 

Veľkosť chráničov by ste mali vybrať podľa bežnej veľkosti oblečenia, ale vždy sa musí brať do úvahy, či máte silnejšie ruky alebo nohy. Chrániče nesmú byť príliš tesné a nesmú vás tlačiť.