Výber rukavíc

Pri výbere rukavíc sa opäť zameriame na veľkosť. Ukážeme vám, ako si zmerať dlaň a podľa toho vybrať správnu veľkosť. Ukážeme vám tiež rozdiely medzi základnou dlaňou a kvalitnejšou dlaňou.

Veľkosť rukavíc

Hokejové rukavice sa delia na detské (YT), juniorské (JR) a seniorské (SR) a sú označené číslami 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15. Tieto čísla predstavujú dĺžku od lakťového kĺbu po začiatok krajného prsta v palcoch. Je dôležité vybrať si správnu veľkosť, pretože pri kúpe menšej rukavice budú švy nepohodlné a pri kúpe väčšej rukavice môže dôjsť k posunu rukavice v ruke. Pri nákupe v obchode si teda zmerajte ruku podľa nižšie uvedených pokynov.

 

A - dĺžka v palcoch

Dlaň rukavíc

Ďalším aspektom, na ktorý sa môžete zamerať, je dlaň rukavíc. Už z fotografie môžete zistiť, či je dlaň vyrobená z jednoduchého materiálu alebo z kvalitnejšieho materiálu s výstužou, odolnou voči oderu. Pri obyčajnom materiáli je dlaň zvyčajne béžová alebo biela a pri častom používaní môže dlaň časom stvrdnúť a vy budete mať menej citu v rukách. Pri kvalitnejšom materiáli má dlaň zvyčajne tmavšiu farbu a je tiež vystužená proti oderu, čo oceníte. Vďaka nemu budú vaše dlane dlhšie mäkké.