AKTUÁLNE: Od 19. 1. môžu do našich predajní všetci zákazníci (s respirátorom). Prosíme o dodržiavanie hygienických nariadení. Zistiť viac

Čím potešíte každého fitness nadšenca

 

Zháňate ešte nejaký darček na poslednú chvíľu a už nemáte inšpiráciu? V tom prípade máme pre vás skvelé fitness tipy! Všetci chceme predsa vypadať pekne, a tým pádom sa aj cítiť skvelo. Navyše, zacvičiť si chodí (aspoň raz za čas) každý, takže taký darček musí byť buď zásah do čierneho, alebo to môže byť aspoň motivácia.

Aby boli svaly pekne vyrysované

 

Možnosti, kde si dať poriadne do tela, sa už dávno neobmedzujú len na posilňovne. Veľa ľudí posilňuje aj doma, vonku, alebo v rámci tréningu nejakého kolektívneho športu. Pokiaľ niekoho takého máte doma a chcete mu urobiť radosť, prezrite si ponuku posilňovacích pomôcok. Nájdete v nej všetko od činiek všetkých možných váh, cez hrazdy a medicinbaly, až po veľmi obľúbené kettlebelly. Zaujímavým spestrením pre nadšencov posilňovania bude určite špeciálne závažie, posilňovací vak alebo vesta so záťažou, vďaka ktorej sa behanie stane omnoho intenzívnejším a čo sa týka rastu svalov, tiež omnoho viac viditeľnejším. Určite nič nepokazíte, keď kúpite fitness rukavice, geniálne jednoduchú vychytávku, ktorá jednak ochráni, ale aj poskytne skvelý úchop. Perfektné sú taktiež posilňovacie gumy alebo expandéry. Cvičiť s nimi môže doslova každý, takže je to bez nadsázky rodinný darček. Pokiaľ chcete svojim najmilším dopriať okrem pohybu aj zdravie, zamerajte sa na športovú výživu. Okrem doplnkov stravy a výživných nápojov môže byť pekným darčekom napríklad balíček rôznych proteínových tyčiniek, shaker alebo fľaša na vodu.

30,95 €(25%) 22,95 €

Aby bola lepšia kondička

 

Každý, kto berie svoje športovanie aspoň trochu vážne, robí kardio. Takže tu sa nemôžete spliesť. Úžasným a hlavne praktickým darčekom sú švihadlá, ktoré sú dôkazom toho, že aj malý darček môže urobiť veľkú radosť. Vziať si ich môžete kamkoľvek a efekt majú naozaj veľký. Ak chcete potešiť bežeckých nadšencov, poohliadnite sa po fitness hodinkách alebo pulzmetri. K dispozícii sú aj najrôznejšie náramky, ktoré sa líšia vzhľadom, aj množstvom svojich funkcií, akými sú napríklad krokomer, stopky, meranie tepu či spálených kalórií. Pokiaľ vám nevadí do darčeka trochu viac investovať, nájdete aj zariadenie s GPS navigáciou alebo plánovačom trasy. Naopak, ak pátrate skôr po doplnkovom darčeku, vyberte nejaký pekný športový uterák. Vyrábajú sa z mikrovlákna a iných rýchloschnúcich materiálov a sú veľmi skladné. Často sú v praktickom obale a majú veľmi pekný dizajn. K dispozícii sú aj športové župany pre mužov, ženy aj pre deti. Pokiaľ si trúfnete odhadnúť veľkosť, kúpte milovníkovi fitness funkčnú spodnú bielizeň. Vďaka elastickým materiálom perfektne drží a špeciálne technológie zaisťujú odvod prebytočnej vlhkosti. V prípade podprseniek existuje trojitý stupeň spevnenia, takže nezabudnite dôkladne zvážiť, akému typu pohybu sa vaša športovkyňa rada venuje.

46,95 €(57%) 19,95 €
26,95 €(7%) 24,95 €

Aby bol zachovaný balanc

 

Popularita jógy, pilates a ďalších balančných cvičení stále stúpa. Takže je dosť možné, že máte aj vy v rodine alebo medzi priateľmi niekoho, kto tomuto typu športu úplne podľahol a chcete mu urobiť na vianoce radosť. Tak pamätajte, že základom týchto športov je podložka. Je ich veľký výber, navyše, pokiaľ váš jogín alebo jogínka už nejakú podložku majú, kľudne kúpte ďalšiu. Takto používaná vec sa totiž časom opotrebuje a nová sa bude hodiť. Alebo môžete kúpiť nejaký pekný a praktický obal, do ktorého je možné podložku jednoducho zbaliť a vziať kamkoľvek. Pomôcok na jógu je ale omnoho viac, napríklad rôzne balančné podložky, vankúše alebo bloky. Na relaxáciu po cvičení sú perfektné masážne valce alebo loptičky všetkých možných veľkostí. A ak hľadáte niečo, čo využije celá rodina, gymnastickou loptou nemôžete nič pokaziť. Ľahko sa nafukuje a navyše sa na nej dá len tak sedieť.

20,95 €(14%) 17,95 €
14,45 €(3%) 13,95 €

Aby tréning nebol jednotvárny

 

Ak si ten, komu chcete urobiť na vianoce radosť, tiež niekedy rád od fitka odpočinie, otvára sa vám celá škála ďalších možností. Môžete ich nasmerovať napríklad do bazéna. Aj tam sa dá nahnať fyzička a poriadne zamakať. Obdarovaný alebo obdarovaná stopercentne ocení nové plavky s nejakým pekným dizajnom, ideálne vyrobené z rýchloschnúceho materiálu. Pokiaľ chcete niečo, čo má navyše aj pridanú hodnotu, hľadajte plavky, vyrobené z ekologicky šetrných materiálov. Potešíte a ešte navyše urobíte niečo pre životné prostredie. Ak ste zástancom názoru, že plavky sa musia vyskúšať a vy chcete prekvapenie, mrknite na plavecké pomôcky. Napríklad ponuka okuliarov je skutočne široká. Niektoré majú samonastaviteľný nosník, takže sa prispôsobí veľkosti tváre a vy sa nemusíte trápiť s tým, či zvolíte dobrú veľkosť. Okrem okuliarov môžete zainvestovať napríklad do plaveckej čiapky alebo tričiek do vody. Malým, ale o to praktickejším darčekom, sú napríklad špunty do uší alebo nosa, aby do nich plavcom nenatiekla voda. A ak ten, pre koho na poslednú chvíľu ešte niečo zháňate, nie je žiaden vodomil a radšej než do bazéna sa vydá na kurt, nie je nič jednoduchšie, ako mu darovať niečo na squash alebo bedminton. Aj tam si dá pekne do tela a poriadne sa človek zapotí. Okrem rakiet a loptičiek môžete samozrejme popustiť uzdu fantázii a kúpiť napríklad novú tašku či batoh, nové ponožky s voľným lemom alebo pekné potítko.

19,99 €
3,95 €
32,95 €(22%) 25,45 €