Nordica DOBERMANN GSR RB FDT + XCELL 14 FDT

Zjazdové lyže (8113072348)

Popis

Nordica DOBERMANN GSR RB FDT + XCELL 14 FDT

Nekompromisná výkonnosť rady Doberman. Lyže Nordica DOBERMANN GSR RB FDT + XCELL 14 FDT vznikli v spolupráci s pretekárskym oddelením a patria k tomu najlepšiemu, čo Nordica ponúka. Špičkový výkon a perfektný pôžitok z jazdy na tvrdých povrchoch. Ideálne pre stredný a dlhší oblúk.

 • lyže využívajú novú technológiu Carbon Race Bridge – špeciálna karbónová výstuha na povrchu lyže poskytuje väčšiu flexibilitu, presnejšie zatáčanie a bezkonkurenčnú stabilitu v každej situácii
 • Energy 2 Titanium Race Bridge zaručuje vysoký výkon vďaka celodrevenému jadru a dvom vrstvám titanalu po celej dĺžke lyže – konštrukcia preverená svetovým pohárom

Špecifikácie

Kód produktu 8113072348
Kód dodávateľa 0A8022KA001
Schopnosti lyžiara expert
Rýchlosť vysoká
Konštrukcia sandwich
Jadro Energy 2 Titanium Race Bridge
Rádius (dĺžka) 17,5 m (170 cm), 18,5 m (175 cm), 19,5 m (180 cm), 20,5 m (185 cm)
Technológia FDT race plate, FULL CAMBER, CARBON RACE BRIDGE, DYNAMIC RACE SHOVEL, RECOIL POWER PLATE, DOBERMANN CARBON CHASSIS
Kolekcie Nordica Dobermann

Použité technológie

FDT race plate

Inšpirovaná najúspešnejšou doskou vo Svetovom poháre, Marker Piston. Umožňuje lyži prirodzene sa ohýbať, aby bola živšia, hravejšia a výkonnejšia.

FULL CAMBER

Tradičná Camber konštrukcia bez Rockeru určená prevažne na upravený terén. Dôraz je kladený na rýchlu reakciu pri zahájení oblúka a perfektné vedenie lyží na hranách. Odporúčame pre zdatných lyžiarov ...

CARBON RACE BRIDGE

Technológia Carbon Race Bridge posilňuje stabilitu a silu. Ponúka efektívny prenos energie pre maximálny výkon, posilňuje špičku a pätu lyže pre rýchlejšie zahájenie oblúka a zvyšuje stabilitu a ...

DYNAMIC RACE SHOVEL

Technológia Dynamic Race Shovel zaručuje hladší oblúk, zvyšuje kontrolu nad lyžou a zaistí všestrannosť lyže v rôznych podmienkach.

RECOIL POWER PLATE

Svetovým pohárom inšpirovaná technológia Recoil Power Plate umožňuje prirodzený ohyb lyže, vďaka čomu sú lyže živšie, hravejšie a výkonnejšie. Ponúka hladší prechod energie, zlepšuje flexiu lyže.

DOBERMANN CARBON CHASSIS

Technológia Dobermann Carbon Chassis zaistí o 15 - 35 % ľahšiu konštrukciu s rovnakým výkonom. Odľahčený karbónový pretekársky mostík zaistí rýchlejšiu a jednoduchšiu jazdu.

Kolekcie

Nordica Dobermann

RACING INSTINCT – lyže a lyžiarska obuv svetovej úrovne a dokonalej konštrukcie. Ikonická kolekcia značky Nordica. Stvorené pre úspech! Rada Dobermann vznikla v roku 1999 ako špeciálna kolekcia pre olympijského medailistu Kjetil Andre Aamodta. Vďaka lyžiarkam a lyžiam Nordica Dobermann sa Kjetil stal najúspešnejším lyžiarom všetkých dôb. Na jeho úspech nadviazali ďalší lyžiari, zo súčasných lyžiarov sú to napríklad Felix Neureuther alebo Dominik Paris. Rada Dobermann prináša nekompromisnú výkonnosť pre skúsených lyžiarov.

Hodnotenie

0

/5
Celkové hodnotenie
doteraz nehodnotené
0 hodnotenie
0
0
0
0
0

Hodnotiť môžu len prihlásení užívatelia.

Diskusia

Pýtajte sa nás, radi poradíme

Vložiť nový komentár

Do diskusie môžu vkladať komentáre len prihlásení uživatelia.


Montáž viazania

Pokiaľ zakúpite lyže v našom e-shope, budú Vám zaslané bez namontovaného viazania. Viazanie budete mať zvlášť v krabici, aby sa pri preprave nepoškodilo. Následne máte možnosť nechať si viazanie namontovať v predajni SPORTISIMO ZADARMO! Stačí navštíviť ktorúkoľvek našu predajňu a predložíte doklad o zaplatení. So sebou si prosíme vezmite lyže, viazanie a aspoň jednu lyžiarku. 

 

Ako vybrať lyže

 

Skúsenosti

 • začiatočníci – mäkšie lyže (kompozitové jadro)
 • pokročilí - tvrdšie lyže (drevené jadro, možnosť výstuhy - titanal, karbón)

Dĺžka lyží 

 • kratšie lyže – začiatočníci -15 cm (lepšie ovládateľné, viac odpúšťajú chyby, menej stabilné pri vyšších rýchlostiach)
 • dlhšie lyže - pokročilí -5 cm (horšia ovládateľnosť, viac stabilné pri vyšších rýchlostiach)

 

VIAC NÁJDETE V NAŠEJ PORADNI

Alternatívne produkty

834,99 €(23%) 639,99 €
Na zoznam
729,99 €(13%) 634,99 €
Na zoznam
 • 1
 • 2

Súvisiace produkty

Na zoznam
319,95 €(37%) 199,99 €
Na zoznam
49,95 €(35%) 31,99 €
Na zoznam
87,95 €(31%) 59,95 €
Na zoznam
103,95 €(32%) 69,99 €
Na zoznam
Na zoznam
11,95 €(33%) 7,95 €
Na zoznam
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7