AKTUÁLNE: Od 19. 1. môžu do našich predajní všetci zákazníci (s respirátorom). Prosíme o dodržiavanie hygienických nariadení. Zistiť viac

Jiří Homoláč

Osobné motto: "Život bez behania je rovnaký nezmysel ako vták bez krídiel."

Novinky


Tréninkový den v Keni

Aby ste vedeli, že sa v Keni neflákam, prinášam ako ukážku môj bežný tréningový deň. Nie je to žiadný med, ale pre životnú formu sa musí tvrdo trénovať a obetovať tomu celý svoj deň. No a keď budem zle behať, budem...   

Prečítať celý článok

Příprava Jirky Homoláče v keňskom Itenu

Práve sa nachádzam na 2,5 mesačnom sústredení v keňskom Itenu, známom tiež ako domov šampiónov. Tento názov nie je náhodný. Z tohto mestečka na úpätí Rift Valley pochádza veľa svetových rekordmanov, olympijských i svetových medailistov.

Prečítať celý článok

Príprava na jesenné preteky

Začíná sa mi behať čím ďalej lepšie, cítim, že ide forma hore a váha dole, čo je u mňa zásadné. Absolvoval som kvalitné tréningy, ktoré naznačujú dobrú výkonnosť. Na preteky sa už veľmi teším a dúfam, že predvediem kvalitné výsledky.

Prečítať celý článok

VIDEOROZHOVOR - Ako sa Jirka cíti 4 dni pred štartom maratónu a čo nám o sebe zaujímavého povedal?

Už zajtra (8. 5. 2016) sa pokúsi Jirka zaútočiť na olympijský limit. Naši kolegovia sa za ním vydali do Livigna, aby zistili ako sa veci majú

Prečítať celý článok

PEEVZATÝ ČLÁNOK - Homoláč sa nevzdáva, v Prahe chce zložiť olympijský reparát

Iba tri týždne po neúspešnom pokuse o zdolanie A limitu pre účasť na tohto ročnej olympiáde chce brnenský vytrvalec Jiří Homoláč zabojovať druhýkrát – pri pražskom maratóne. V Hamburku mu chýbali dve minúty, pri Volkswagen Maratóne Praha mu síce možno budú chýbať sily, nie však fanúšikovia.

Prečítať celý článok

PREVZATÝ ČLÁNOK - Homoláč pred bojom o olympijský maratón: Mám na to, zhodil som osem kíl

Výsledkovo nevýrazná minuloročná sezóna ho prinútila k razantnej zmene v príprave. Namiesto tradičného cestovania na tri týždne do Álp v januári odletel na trojmesačné sústredenie do keňského Itenu, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 2400 metrov. Zmenil stravu a desať týždňou drel.

Prečítať celý článok

PREVZATÝ ČLÁNOK - Jiří Homoláč: RunCzech Star vybehla do Ria cez Iten

RunCzech Stars sú borci a borkyne, ktoré zvládnu v danom roku všetkých sedem pretekov RunCzech bežeckej ligy. Nebýva ale zvykom, aby sa medzi viac než stovkou takých bežcov objavilo meno závodníka zo samého čela výsledkovej listiny. Dvacaťpäťročný „rýchlik“ Jiří Homoláč minulý rok pridal k trojici prvenstiev a štvorici druhých miest v českom rebríčku pretekov tejto bežeckej ligy práve aj dotyčný čestný titul. Bol všade.

Prečítať celý článok