10 osvedčených tipov na darčeky pre deti

Vieme, čo letí a radi vám poradíme – nechajte sa inšpirovať našimi vianočnými tipmi a doprajte svojim deťom mnoho zážitkov, ktoré poskytuje aktívny spôsob života.

„Pozri sa mami, idééém.“

Ten pocit, keď na odrážadle už majú svoje prvé metre za sebou. Keď sa po prvý krát v živote posadia na vlastný bicykel. Keď už ich nemusí otec držať za sedlo a nepotrebujú už ani pomocné kolieska, pretože už dokážu jazdiť úplne sami.

 

Prvá jazda na bicykli je pre vaše deti jedným z najväčších životných zážitkov. A keď s vami vyrazia na prvý skutočný výlet na bicykli, kde sa po ceste zastavíte na zmrzlinu a nakoniec zvládnete aj tých posledných 5 km, keď sú už naozaj tak unavené, zažijete naozajstný pocit šťastia.

 

Dajte svojmu dieťaťu pod stromček bicykel a doprajte mu tým radostné chvíle, na ktoré potom bude spomínať celý život.

 

Ukázať vianočné tipy

„Spolužiaci sa pýtali, odkiaľ je ten batoh.“

Prvý deň v škole a hneď sú hviezdami. Spolužiaci uznanlivo pokyvujú a pýtajú sa, kde ten cool batoh kúpili, pretože chcú tiež taký istý. Nehľadiac na to, že batoh má už na prvý pohľad pevný chrbát a vojdú sa do neho všetky učebnice aj desiata.

 

Vyslúžiť si rešpekt u spolužiakov je pre deti  na nezaplatenie. Vkusný batoh im to v každom prípade uľahčí. Zvlášť, keď v ňom majú toľko miesta, že do neho vložia čokoľvek, veci do školy, komiksové časopisy, ale aj športové vybavenie.

 

Zabaľte svojim deťom pod stromček batoh, s ktorým sa budú tešiť, čo prinesie každý ďalší deň.

 

Ukázať vianočné tipy

„Už aby skončila škola, chcem si zajazdiť.“

Betónové ihrisko, zábradlie, prekážky a hlavne partia skvelých kamarátov, ktorí sa každé popoludnie predháňajú, kto na skateboarde predvedie lepšie ollie alebo shove-it. Kto na kolobežke zvládne backside a kto barspin. Alebo kto je skrátka rýchlejší.

 

Stráviť popoludnie na skateboarde alebo kolobežke, v kruhu tých najlepších kamarátov, je krásny zážitok sám o sebe. Ešte lepšie ale je, keď dokážu vyhrať. Skákať najvyššie alebo jazdiť najrýchlejšie.

 

Darujte im pod stromček novú kolobežku alebo skateboard, aby sa mohly vo svojej partii kamarátov vytiahnuť. Aby naplno využily potenciál, který v nich drieme.

 

Ukázať vianočné tipy

„To sme včera videli v televízore!“

Mickey Mousa! Alebo snáď Blesk McQueen? Nie, už vieme, je to princezná  Elsa z Ľadového kráľovstva! Deti milujú, keď sa môžu hrať a medzi sebou sa hádať, ktorú rozprávkovú bytosť má kto najradšej.

 

Ešte väčšiu radosť im však urobí, keď je ich rozprávková postava stále s nimi. Na rukaviciach, ktoré majú na sebe, keď lyžujú. Na kolobežke, s ktorou zdolávajú prudké kopce. Alebo v škole, keď ju majú pred sebou na peračníku.

 

Kúpte im pod stromček darček s motívom obľúbenej rozprávkovej postavy. Ich očká sa rozžiaria tak, že rozprávková postava, že rozprávkovú atmosféru vykúzli aj u vás doma.

 

Ukázať vianočné tipy

„Mám premočené kolená, ale nevadí.“

Čo na tom, že už mám úplne premočené otepľovačky. Červené líčka a fialové pery. A že už je najvyšší čas, aby sa vrátili na večeru. Popoludnie strávené sánkovaním na zasneženom svahu je tak super zážitok, že sa im domou jednoducho nechce.

 

Ešte musia predsa vyskúšať jednu jazdu. Jednu na bruchu. Otestovať, čo to urobí, keď budú na sánkach traja. A tiež vyskúšať, aké manévre dokáže s touto super zimnou kolobežkou s lyžinami.

 

Postarajte sa, aby pre nich tohtoročná zima bola jednou z tých, o ktorej potom budú rozprávať vašim vnúčatám.

 

Ukázať vianočné tipy

„Ešte poslednú hru, sľubujeme.“

Poraziť otca v streetballe. Nasadiť jasle tomu machrovi z vedľajšej triedy. Vymotať celú obranu a zakončiť akciu strelou do pravého horného rohu. Práve toto sú chvíle, pre ktoré má zmysel trénovať a športovať.

 

Nech už najradšej skúša priame kopy a penalty, chytá góly v plnom šprinte alebo trávi hodiny na ihrisku neustálym hádzaním troch bodov do basketbalového koša – postarajte sa, aby k tomu malo to najlepšie vybavenie.

 

Ktovie, možno z neho raz bude nový Cristiano Ronaldo alebo Michael Jordan. A aj keby nie – tá radosť z výhry nad otcom za to stojí.

 

Ukázať vianočné tipy

„Videli ste to? To bolo ako Messi.“

Rýchla kľučka doľava, kolobežka, poď sem kam ideš,  a…. strela do pravého horného rohu! Nou Camp na nohách, 100 000 ľudí sa raduje. „Otec, videl si to? To bolo ako od Lionela Messiho!“

 

Dovoľte im, aby sa stali svojím futbalovým idolom. Hviezdou Realu Madrid či Manchesteru United alebo spoľahlivou oporou v bráne ako je Gigi Buffon.

 

Aby si vychutnali krásny pocit z každé podarenej akcie a z každého streleného gólu.

Stačí, keď pod stromčekom nájdu dres, rukavice alebo napríklad chrániče.

 

Ukázať vianočné tipy

„Môžem spať v stane aj doma na záhrade? Prosím.“

Zo začiatku budú možno trochu váhať, ale hneď po prvej noci sa to zmení. Keď uvidia na oblohe jasne žiariť všetky tie hviezdy. Keď budú usínať v sprievode orchestra svrčkov. Keď ich ráno prebudia prvé lúče hrejivého slniečka.

 

Prespávanie v stane si zamilujú. Behom stavania sa možná budú nudiť, ale akonáhle vám pomôžu zatĺcť kolíky, začne jedna z najkrajších dovoleniek vášho života. Čerstvému vzduchu, panenskej prírode a liečivému kľudu sa nič nevyrovná.

 

Urobte radosť sami sebe aj deťom – a ukryte im pod vianočný stromček stan so spacím vakom.

 

Ukázať vianočné tipy

„Už sa nemôžem dočkať ďalšieho tréningu.“

Ten pocit, keď sa môžu v škole pochváliť, koľko dali včera gólov. Ako na víkendovom turnaji vyhrali nad tímom z vedľajšej triedy. Alebo ako sa tréner aj spoluhráči pochválili za obetavý zákrok pred vlastnou bránou.

 

S kvalitnou florbalovou hokejkou sa nebudú tešiť len na zápasy, ale tiež na tréningy. Každú akciu, každý švih a každé zamierenie budú mať pod kontrolou. A domou pôjdu s pocitom, že sú zasa o niečo lepšie ako včera.

 

Doprajte im, aby tento krásny pocit prežívali po každom tréningu.

 

Ukázať vianočné tipy

„Môžem to prejsť celé bez brzdenia?“

Ten najlepší zážitok z bicyklovania alebo jazdy na kolieskových korčuliach prichádza vo chvíli, keď si posúvajú svoje limity. Keď cítia, že idú na hranici, alebo za hranicou svojich schopností. A zároveň cítia, že sú v bezpečí.

 

S prilbou na hlave sa nemusia obávať každého drobného pádu alebo nárazu. Nemusia prudko brzdiť tam, kde sa to dá prejsť aj bez brzdenia. Každý kilometer pre nich bude novou výzvou, ktorú stojí za to pokoriť.

 

Doprajte svojim deťom tento rok na Vianoce bezpečnosť aj radosť v jednom balíčku.

 

Ukázať vianočné tipy