AKTUÁLNE: Od 19. 1. môžu do našich predajní všetci zákazníci (s respirátorom). Prosíme o dodržiavanie hygienických nariadení. Zistiť viac

Čím urobiť radosť vášnivému lyžiarovi a snowboardistovi

 

Máte doma niekoho, kto sa už v apríli teší na ďalšiu zimu, od septembra sa nevie dočkať snehu a od decembra do marca je duchom (a často aj fyzicky) na zjazdovke? A chcete mu na Vianoce urobiť naozaj radosť? Ak je to tak, ste tu správne. Pripravili sme totiž krátky inšpiratívny prehľad toho, čo vám pomôže splniť aj najtajnejšie priania vašich lyžiarov a snowboardistov. A pretože veľmi dobre vieme, že nie je možné všetkých milovníkov zasnežených svahov hodiť do jedného vreca, roztriedili sme ich prehľadne do niekoľkých kategórií.

Pre praktických športovcov

 

Základné pravidlo: Všetko musí mať účel

 

Geniálnymi darčekmi pre prakticky uvažujúceho lyžiara alebo snowboarďáka sú vaky a tašky. Či už taška na lyžiarky alebo vak na lyže či snowboard. Oba tipy sú funkčné darčeky, a to chceme. Pokiaľ váš športovec alebo športovkyňa už niečo také majú, pozrite sa do ponuky nákrčníkov a šatiek. Sú skladné a v prípade potreby si ich môžete dať nielen na krk, ale aj namiesto čiapky pod prilbu, keď je naozaj zima. Z oblečenia kupujte jedine to, čo má na konci rukáve otvor na palec, a ak uvažujete o rukaviciach, hľadajte tie, ktoré majú na palci malú stierku na okuliare. Inak samozrejme platí, že čím viac vreciek, tým väčší budete mať úspech.

47,95 €(8%) 43,95 €

Pre fashion-loverov

 

Základné pravidlo: Všetko musí byť módne a cool

 

Nič nepokazíte oblečením z tohtoročných zimných kolekcií. Než začnete hľadať športové, ale zároveň vkusné bundy, štýlové nohavice a netradične strihané čiapky, nazrite do šatníka lyžiara alebo snowboardistu, ktorého chcete pod stromčekom prekvapiť. Dôležité je, aby mu oblečenie, ktoré preňho vyberáte, ladilo s tým, čo už má. Farbou, vzorom aj strihom. Uf, toto vôbec nie je ľahká skupina športovcov. Ale aj pre tieto prípady máme dobrý tip - kombinézy. Tie sú totiž in, navyše vás nemusí až tak trápiť, s čím ich zladiť. Všetko je v jednom. Pokiaľ obliekate snowboardistu, pamätajte na to, že sa chce na zjazdovke ukázať nielen pri otáčkach a skokoch, ale aj ako sa ležérne vyvaľuje na okraji zjazdovky. Takže v prípade nohavíc sa zamerajte na dostatočne nepremokavý materiál. Keď už nie sú praktickí oni, musíte byť vy!

Pre tých, ktorí chcú mať prehľad

 

Základné pravidlo: Všetko musí byť viditeľné

 

Nech už vyberáte čokoľvek, zabudnite na nevýrazné farby. Váš lyžiar alebo snowboardista chce nielen vidieť, čo sa deje okolo neho, ale chce aj to, aby bol neprehliadnuteľný aj on sám. Z oblečenia voľte to, ktoré je dostatočne farebné. Zabudnite na fádne prilby. Radšej sa zamerajte na strakaté batohy. Pokiaľ zháňate skôr niečo menšie, nie je nič lepšie ako rôzne reflexné prvky. Dajú sa pripevniť prakticky kamkoľvek a sú zreteľné aj v poriadnej snehovej fujavici. Tých najmenších potešíte rôznymi bláznivými doplnkami na prilby, napríklad chlpatými uškami a farebnými rohmi. Aspoň tak v hlúčiku detí ľahko nájdete to vaše.

59,95 €(36%) 37,95 €
103,95 €(23%) 79,95 €
2,95 €(67%) 0,95 €

Pre tých, ktorí sú opatrní

 

Základné pravidlo: Všetko musí byť bezpečné

 

Pokiaľ práve ten, koho chcete obdarovať, nepotrebuje novú prilbu, poohliadnite sa po chrániči chrbtice. Ten využije lyžiar, aj snowboardista. Dajte ale pozor, aby ste vybrali správnu veľkosť, to je totiž pre plnohodnotnú funkciu tohto chrániča prvoradé. V dnešnej dobe pre milovníkov zimných športov existujú aj všemožné ďalšie chrániče. Super vychytávkou je napríklad chránič zápästia, zabudovaný priamo v rukaviciach. Nič nepokazíte ani kuklou na tvár. Nie kvôli tomu, že by športovci chodili vykrádať banky, ale kukla im perfektne ochráni tvár v mrazivej fujavici. Snowboardistom rozžiarite vianoce, keď ich prekvapíte protišmykovou podložkou alebo gripmi, ktoré si nalepia na snowboard a behom jazdy na vleku pridržia topánku na doske. Nič nepokazíte ani malým náradím, ktoré bude môcť mať obdarovaný stále pri sebe a kedykoľvek si ním utiahnuť povolené viazanie.

87,95 €(45%) 47,95 €

Pre technologických nadšencov

 

Základné pravidlo: Všetko musí mať vychytávku.

 

V týchto prípadoch vám budú veľmi vďační za darček, v ktorom budú zabalené samo zatmavujúce sa okuliare. Tie sa totiž prispôsobia aktuálnym vonkajším podmienkam a podľa toho zmenia odtieň skiel. Väčšina z nich má aj špeciálnu úpravu proti zahmlievaniu, takže zabijete dve technológie jednou ranou. Ak máte v hľadáčiku zimné oblečenie a nevadí vám kúpiť drahší darček, pátrajte po bundách. Ich výrobcovia sa doslova predbiehajú v tých najmodernejších technológiách, ktoré si môžete predstaviť. Zamerajte sa napríklad na oblečenie so zabudovaným čipom, takzvanou technológiou Recco. Pomocou nej dokážu záchranári presne určiť miesto, kde človek, ktorý má toto oblečenie na sebe, leží...toto oceníte pokiaľ sa napríklad zraní alebo ho zavalí lavína.