AKTUÁLNE: Od 19. 1. môžu do našich predajní všetci zákazníci (s respirátorom). Prosíme o dodržiavanie hygienických nariadení. Zistiť viac

Čím potešíte príležitostných aj fanatických bežcov

 

Niekto behá pre radosť, iný pre zdravie a niekto to má ako súčasť tréningu. Je úplne jedno, prečo osoba, ktorú máte radi, chodí behať. S blížiacimi sa Vianocami máte jedinečnú príležitosť ju potešiť bežeckým darčekom. A je naozaj z čoho vyberať. Neveríte? Tak čítajte ďalej. S nami môžete vášho bežca alebo bežkyňu vybaviť od hlavy po päty. Doslovne.

Začnite tým najdôležitejším

 

V prípade vášnivých bežcov je potrebné upraviť príslovie „od hlavy po päty” na verziu „od nôh po uši”. Dobrá obuv je bez debaty to hlavné, bez čoho sa žiadny bežec neobíde. Pokiaľ má osoba, ktorú chcete potešiť novým obutím, nejakú obľúbenú značku, na ktorú nedá dopustiť, zamerajte sa na to, čo má vyskúšané. Ak si trúfate experimentovať, siahnite po bežeckých novinkách tohoročnej sezóny. Ak si vyberáte obuv do terénu alebo hľadáte skôr cestnú obuv, zaujímajte sa o technológie, ktoré môže obuv svojim majiteľom ponúknuť. Pokiaľ si nie ste istí, alebo bežkyňa či bežec kombinuje rôzny terén, pozrite sa do ponuky univerzálnej bežeckej obuvi. Pamätajte na to, že obuv by mala byť čo najľahšia. Možno sa to nezdá, ale v posledných kilometroch vytrvalostných behov hrá úlohu skutočne každý gram a vy predsa chcete, aby ten, komu darček vyberáte, behal s ľahkosťou. Veľkú pozornosť venujte aj podrážke. Mala by byť upravená tak, aby na nej nešmýkalo, takže minimálne uprostred by mala byť mäkká. Na okrajoch naopak môže byť tvrdšia, aby bola odolnejšia. Niektoré topánky sú vybavené technológiou, ktorá tlmí nárazy, takže bežec má pri došliapnutí pocit, že ho obuv odpruží, čo je jednak príjemné a navyše to šetrí energiu. Vybrať správnu bežeckú obuv nie je žiadna sranda, preto sa pri nákupe neváhajte poradiť s odborne školeným personálom.

Obuvou to nekončí

 

Každý, kto berie svoje behanie aspoň trochu vážne, určite ocení bežecké ponožky alebo podkolienky. Zvlášť ženy a dievčatá rady behajú v podkolienkach, ktoré jednak zahrejú, ale hlavne sú aj mierne kompresné, takže pôsobia ako účinná prevencia proti kŕčovým žilám. V dobrých ponožkách sa menej potí noha, navyše je to aj štýlový doplnok, ktorý môže byť peknou bodkou celého športového outfitu. Sezónnym bežcom určite urobia radosť šortky. Veľmi obľúbené sú takzvané 2v1, ktoré majú vnútornú vrstvu elastickú a vrchnú voľnú, takže celkovo vypadajú dobre, sú pohodlné a nevyhŕňajú sa. Celoročným bežeckým nadšencom kľudne kúpte bežecké nohavice alebo legíny s nejakým pekným moderným dizajnom.

11,95 €(33%) 7,95 €
37,95 €(52%) 17,95 €

Čo na srdci, to na sebe

 

Bežecké oblečenie ale nie sú len šortky a legíny. Napriek tomu, že nohy sú pre bežca to najdôležitejšie, aj zvyšok tela je potrebné kvalitne ošatiť. Zatiaľ čo v lete je ideálne funkčné tielko alebo tričko, v chladnejších ročných obdobiach to tak jednoduché nie je. Ako v každom inom športe je alfou a omegou vrstvenie oblečenia. Do spodnej vrstvy, ktorú predstavuje termobielizeň, sa vyplatí investovať, a to nielen peniaze, ale aj čas, ktorý strávite výberom toho, čo skutočne sedí. Pokiaľ máte strach, že spodnú vrstvu nezvládnete vybrať sami, a napriek tomu chcete obdarovaného alebo obdarovanú prekvapiť, pusťte sa do nákupu druhej vrstvy. Mikina nemusí byť takzvane na telo, takže ju zvládnete vybrať bez vyskúšania. Drahším variantom darčeka je bunda, ktorú by ste mali vybrať z nepremokavého materiálu.

67,95 €(29%) 47,95 €

Vybavte bežca na jeho trasu

 

Ak máte doma šprintéra, ktorý uprednostňuje skôr kratšie, ale intenzívnejšie behy, obstarajte mu vrecúško, ktoré sa dá pripnúť na ruku alebo okolo pása. Môže do nej dať pár potrebných drobností, ako sú napríklad kľúče, alebo vreckovka. Viac toho asi potrebovať nebude. Vytrvalostným bežcom, ktorí milujú dlhé trasy, obstarajte minimálne ľadvinku, alebo radšej batoh. Pamätajte ale na to, aby bol ľahký a dostatočne priedušný. Nič nepokazíte ani peknou fľašou na pitie, pretože tekutiny potrebuje každý športovec.

37,95 €(18%) 30,95 €

Čím prekvapiť bežca poloprofesionála

 

Ak zháňate darček pre niekoho, kto behá doslova vo dne v noci, reflexné prvky sú jasná voľba. Veľkým hitom sú aj LED náramky, ale starou dobrou čelovkou tiež nič nepokazíte. Naopak, v tme je potrebné si na cestu poriadne posvietiť. Ak váš bežec alebo bežkyňa behá potme, určite neváha vybehnúť v počasí, v ktorom by, ako sa hovorí, psa von nevyhnal. Doprajte mu jeho vášeň skutočne za všetkých okolností a kúpte mu bežeckú čiapku a rukavice. Každý, kto niekedy bežal v zime bez týchto doplnkov vie, ako veľmi sú dôležité. Ak chcete skôr nejaký letný darček, vyberte bežecké okuliare. Sú špeciálne navrhnuté tak, aby perfektne držali a nešmýkali sa. Okrem mnohých praktických vlastností, medzi ktoré patrí aj to, že sa nezahmlievajú, sú aj veľmi vkusné, čo ocenia predovšetkým dámy, nadšené behom.