AKTUÁLNE: Od 19. 1. môžu do našich predajní všetci zákazníci (s respirátorom). Prosíme o dodržiavanie hygienických nariadení. Zistiť viac

Čím urobiť radosť milovníkom turistiky a prírody

 

Hovorí sa, že najlepší darček, ktorý môžete niekomu dať, je čas strávený spoločne. A tak, keď vaša rodina miluje výlety do prírody, nie je nič jednoduchšie ako nejaký naplánovať! Aby všetko klaplo a užili si to skutočne všetci, pripravili sme pre vás stručný návod, na čo pri príprave vášho rodinného outdoorového zážitku určite nezabudnúť. A pozor….tento zoznam poslúži aj ako skvelá inšpirácia pre výber vianočných darčekov pre tých najmilších.

Nech nie ste otrávení dažďom

 

Ani napriek obecnému technickému pokroku ešte nie sme schopní ovládať počasie. Základom úspechu každého výletu je, že budete rátať aj s mokrým variantom. Aby nezmokli deti ani vy, nechoďte nikdy nikam bez pršiplášťov. Super vychytávkou nielen do pľačkaníc je navyše obal na batoh, ktorý pred dažďom ochráni aj všetko, čo si nesiete so sebou. Ďalej dbajte na to, aby ste všetci mali nepremokavé oblečenie, trebárs bundy so špeciálnou vrstvou, ktorá je vodeodolná. Samotný pršiplášť totiž často nestačí. Pamätajte v neposlednom rade na impregnáciu obuvi, inak v daždi ďaleko nezájdete.

49,95 €(68%) 15,95 €
79,95 €(18%) 64,95 €
99,95 €(40%) 59,95 €

Kto je v teple, je spokojný

 

Aj keď naplánujete krátku trasu, môže sa stať, že keď bude účastníkom výpravy zima, krásy okolia ich nenadchnú. V prípade detí to platí dvojnásobne. Nezabudnite preto na dostatočne teplé oblečenie. Ideálne je mať na sebe viac tenkých vrstiev a prípadne ešte dodatočné oblečenie na zahriatie v batohu. Pre deti, mužov aj ženy platí rovnaké pravidlo - vrstvenie. Začnite termo bielizňou, na ktorú si oblečte niečo teplé (napríklad flísovú mikinu). Na to si oblečte nepremokavú bundu. Napríklad softshell vás ani vaše deti nikdy nesklame. Zahreje, nepremokne a pritom odvedie prebytočnú vlhkosť preč, keď sa pri namáhavejšom výstupe zapotíte. A pozor, myslite na nohy, kúpte všetkým teplé ponožky. Zvlášť deti ľahko prechladnú, keď nebudú mať čiapku. No a keď pribalíte do batoha rukavice, nemôže sa stať nič horšie, ako to, že to ponesiete zbytočne. Čo naozaj nie je žiadna veľká záťaž.

4,95 €
23,95 €(50%) 11,95 €
26,95 €(55%) 11,95 €

Keď vás netrápi hlad ani smäd, kráčate bezstarostne ďalej

 

Kratší výlet asi prežijete na ovocí a celozrnných tyčinkách, na dlhší trek sa ale vybavte o niečo lepšie. Zvlášť v chladných mesiacoch ocení celá vaša rodina, keď z batoha vytiahnete termosku s horúcim čajom. Prípadne pokiaľ niekto z členov výpravy nedokáže urobiť ani krok bez kávy, nie je nič jednoduchšie ako mu pribaliť termohrnček s trochou čierneho životabudiča. A nezabudnite samozrejme na fľašu s vodou! Ak ste dušou dobrodruhovia, varte v prírode. Variče a ešusy sú veľmi skladné a ľahké, takže vám na výlete nijako zvlášť nezaťažia batohy. Ak si naopak potrpíte na svoj komfort, obstarajte si riad a poháre do prírody a môžete vonku aj stolovat skoro ako doma.

Trochu dobrodružstva neuškodí

 

Nikdy neviete, čo sa prihodí. A tak určite veľakrát oceníte, keď bude mať aspoň jeden člen vašej výpravy multitool alebo zatvárací nôž. Pokiaľ si trasu výletu plánujete len približne a nechodíte presne podľa mapy, pribaľte si do batoha aj baterku alebo čelovku. Keď sa niekde zdržíte do zotmenia, budete radi, že ju máte. Navyše budú mať vaše deti z výletu ohromný zážitok.

39,95 €(40%) 23,95 €
15,95 €

Myslieť prakticky sa vypláca

 

Na dlhší pochod s vyšším prevýšením môžete obstarať svojim najbližším trekové palice. Odľahčia od záťaže a je s nimi aj zábava. Zvlášť deti sa minimálne na nejaký čas dobre zabavia. Že je to síce veľmi pekné, ale nemáte to všetko do čoho zabaliť? Kúpte si poriadny batoh. Dnes sa už vyrábajú veľmi ľahké, z nepremokavých materiálov a s množstvom vreciek. Niektoré majú dokonca v sebe zabudovaný aj vlastný obal proti dažďu.

39,95 €(10%) 35,95 €