Používané druhy materiálov  

Športové podprsenky sú vyrobené prevažne zo syntetického materiálu. Najčastejšími syntetickými materiálmi sú polyester, nylon a elastan. 

Polyester

Polyesterové vlákno je najvyužívanejší materiál pre športové odevy, takže aj na podprsenky. Je to chemické vlákno, ktoré vyniká svojou tvarovou stabilitou, jednoduchou údržbou a hlavne nízkou absorpciou, takže je materiál málo navlhavý a podporuje tak transport potu od pokožky. Niektoré značky požívajú takzvaný recyklovaný polyester, jedná sa o znovu využitý materiál, najčastejšie z PET fliaš, tým produkt menej zaťažuje planétu a podporuje zníženie produkcie odpadu. 

Nylon

Syntetický materiál Nylon je veľmi odolný, drží farby a málo sa krčí. Je horľavý a udržiava v sebe statickú elektrinu. Rovnako ako polyester neprijme toto vlákno do svojej štruktúry vlhkosť a preto je vhodné pre športové odevy. 

Elastan 

Elastan patrí do skupiny syntetický vlákien, ktoré sa vyznačujú svojou výnimočnou pružnosťou. Tento materiál je schopný sa natiahnuť na 3 - 7 násobok svojej pôvodnej dĺžky. Je pevnejší a odolnejší ako gumové vlákna. Zmesi s elastanovými vláknami oceníte hlavne väčšiu pružnosť materiálu, zníženie krčivosti a schopnosť držať svoj tvar. V Európe sa ujal názov Elastan, ale v severnej Amerike je toto vlákno známe pod názvom Spandex. Najznámejšia obchodná značka tohto vlákna je Lycra. Elastan sa vyrába v mnohých krajinách a pod inými názvami ako napr. Dorlastan, Elaspan, Linel apod.