Chcete mať vianočné darčeky včas? Nenechávajte nákupy na poslednú chvíľu, niektoré objednávky môžu mať oneskorené doručenie. Sledujte predpokladaný dátum dodania jednotlivých produktov.

Poradňa

Používané druhy materiálov  

Športové podprsenky sú vyrobené prevažne zo syntetického materiálu. Najčastejšími syntetickými materiálmi sú polyester, nylon a elastan. 

Najpoužívanejšie materiály

A - Polyester

Polyesterové vlákno je najvyužívanejší materiál na športové odevy, takže aj na podprsenky. Je to chemické vlákno, ktoré vyniká svojou tvarovou stabilitou, jednoduchou údržbou a hlavne nízkou absorpciou, takže tento materiál je málo nasiakavý a podporuje tak transport potu od pokožky. Niektoré značky požívajú takzvaný recyklovaný polyester, jedná sa o znovu využitý materiál, najčastejšie z PET fliaš, tým produkt menej zaťažuje planétu a podporuje zníženie produkcie odpadu.

 

B - Nylon

Syntetický materiál Nylon je veľmi odolný, drží farby a málo sa krčí. Je horľavý a udržiava v sebe statickú elektrinu. Rovnako ako polyester neprijme toto vlákno do svojej štruktúry vlhkosť a preto je vhodné na športové odevy.

 

C - Elastan

Elastan patrí do skupiny syntetických vlákien, ktoré sa vyznačujú svojou výnimočnou pružnosťou. Tento materiál je schopný sa natiahnuť na 3 - 7 násobok svojej pôvodnej dĺžky. Je pevnejší a odolnejší ako gumové vlákna. Zmesi s elastanovými vláknami oceníte hlavne väčšiu pružnosť materiálu, zníženie krčivosti a schopnosť držať svoj tvar. V Európe sa ujal názov Elastan, ale v severnej Amerike je toto vlákno známe pod názvom Spandex. Najznámejšia obchodná značka tohto vlákna je Lycra. Elastan sa vyrába v mnohých krajinách a pod inými názvami ako napr. Dorlastan, Elaspan, Linel apod.