Poradňa

Ako vybrať chrániče

Pri jazde na skateboarde je riziko pádu vyššie ako pri jazde na bicykli. Hlavným dôvodom je dlhšia brzdná dráha. Pády, ktorým sa nevyhnete bez ohľadu na to, ako veľmi ste opatrní, môžu byť spôsobené mnohými faktormi, napríklad nečistotami na zemi, pohybujúcimi sa zvieratami alebo nepredvídateľnými pohybmi iných ľudí na vašej ceste. Z týchto dôvodov je potrebné nosiť ochranné pomôcky na zvýšenie vašej bezpečnosti.

 

Poranenia hlavy môžu mať najvážnejšie, možno aj smrteľné následky. Preto je absolútne nevyhnutné nosiť ochrannú prilbu (môže to byť aj cyklistická prilba). Ďalším odporúčaným vybavením je ochrana kolien, lakťov a rúk. Kolená a dlane sú pri páde postihnuté ako prvé.

Poranenia hlavy môžu mať najvážnejšie, možno aj smrteľné následky. Preto je absolútne nevyhnutné nosiť prilbu (môže to byť aj cyklistická prilba). Ďalším odporúčaným vybavením je ochrana kolien, lakťov a rúk. Kolená a dlane sú pri páde postihnuté ako prvé.

 

Pri výbere správnych chráničov je dôležité vedieť, že kvalitné chrániče ponúkajú pohodlie a zvýšenú priedušnosť, čo oceníte, ak ich budete nosiť dlhší čas.

 

Veľkosť chráničov by ste mali vyberať podľa veľkosti vášho oblečenia, ale zohľadniť aj veľkosť vašich rúk alebo nôh, či už sú väčšie alebo menšie. Chrániče by nemali byť na tele príliš voľné, ale ani príliš tesné.