Poradňa

Ako si vybrať pingpongovú raketu?

Predtým, ako sa rozhodnete, je dôležité zistiť, na akej úrovni sa nachádzate. Pálky pre začiatočníkov sú pomalšie a ľahšie ovládateľné. Skúsení hráči si vyberajú rýchlu raketu, ale budú ju mať menej pod kontrolou.

Vlastnosti

Pri pingpongových raketách hovoríme o rýchlosti, rotácii a ovládaní. Tieto hodnoty sú vyjadrené na stupnici od 10 do 100. Čím vyššie číslo, tým lepšia ovládateľnosť.

Hrúbka náteru

Začiatočníkom odporúčame zvoliť čo najmenšiu hrúbku. Raketa nezachytí rýchle zábery, ale budete mať väčšiu kontrolu. Pre začiatočníkov by mala mať čepeľ hrubý povlak 1-1,5 mm. V závislosti od skúseností môžete zvoliť hrubší povlak, ale nie na začiatku. Pamätajte! Čím väčšia je hrúbka, tým silnejšie sú ťahy, ale kontrola sa znižuje. Stredne pokročilým hráčom odporúčame zvoliť poťah s hrúbkou 1,6-1,8 mm. Ideálna hrúbka pre skúsených hráčov je 1,9 - 2,1 mm.

Tvar rukoväte

Výber tvaru rukoväte môže ovplyvniť štýl hry a držanie rakety, preto odporúčame riadiť sa inštinktom. V našej ponuke máme rakety s konkávnym tvarom rukoväte, ktorý sa vyznačuje širším koncom. Ďalší tvar v našej ponuke je anatomický.