Poradňa

Výber korčúľ

Ako si vybrať korčule? Ak neviete, ako si vybrať korčule, ste na správnom mieste. Pokúsime sa vám čo najviac uľahčiť výber. Predovšetkým sa budeme venovať výberu veľkosti korčúľ pre dospelých a deti.

Veľkosť korčúľ

Ako si vybrať veľkosť korčúľ? Veľmi dôležitým aspektom pri výbere korčúľ je správna veľkosť. Pri výbere korčúľ pre dospelých odporúčame kupovať korčule, ktoré majú stielku o 0,5 cm dlhšiu ako je dĺžka chodidla. Ak si vyberiete korčule s menšou vložkou, nohy vás budú zbytočne bolieť a na ľade sa budete cítiť veľmi nepohodlne počas dlhšej doby. Na druhej strane, ak si vyberiete väčšie korčule, vaša noha sa v korčuli posunie a budete mať menšiu stabilitu.

 

Pri výbere korčúľ pre deti, ktorých chodidlá ešte rastú, odporúčame kúpiť korčule so stielkou, ktorá nie je dlhšia ako 1 cm. Chápeme, že detská noha ešte stále rastie, ale kúpou väčších korčúľ sa dieťaťu bude ťažšie korčuľovať a môže mu trvať dlhšie, kým sa naučí základy.

 

Výnimočne môžete nájsť aj korčule s označením EE alebo D. EE je označenie pre širšie korčule. D je označenie pre užšie korčule.

 

Odporúčame vám tiež zaobstarať si kvalitný pár ponožiek, aby ste sa cítili pohodlnejšie a znížili riziko vzniku pľuzgierov. Ideálne hokejové ponožky by nemali mať na špičke šev.

   A - dĺžka chodidla

B - dĺžka stielky 

                C - 5 mm