Poradňa

Aký typ kolieskových korčúľ vybrať

 

Na začiatok je najdôležitejšie určiť, na aké účely budete korčule využívať. V našej ponuke nájdete korčule na klasické korčule, na predvádzanie trikov v parku aj na hranie in-line hokeja. Všetky tieto typy sa od seba zásadne líšia, napríklad v agresívnych korčuliach, určených do skate parku sa vám pri výlete pôjde veľmi ťažko, preto si ako prvé musíte určiť, na aké príležitosti korčule budete využívať.

 

Fitness in-line korčule

 

Najpoužívanejší typ in-line korčúľ. Sú vhodné pre začiatočníkov, aj pre veľmi pokročilých korčuliarov. Sú charakteristické veľmi pohodlnou topánkou, ktorá poskytne dostatočný komfort a ochranu. Pre začiatočníkov odporúčame voliť korčule s priemerom koliesok pohybujúcim sa okolo 80 mm. Skutočne pokročilí môžu zvoliť aj kolieska s priemerom 100 mm. Myslite ale na to, že čím väčšie kolieska zvolíte, tým väčšiu rýchlosť dokážete vyvinúť.

Korčule na in-line hokej

 

Tento typ korčúľ je určený predovšetkým pre hráčov in-line hokeja, ale skvelo sa hodia aj pre bývalých hokejistov, ktorí chcú vymeniť ľad za betón. Oproti ostatným korčuliam majú pevnejší skelet, ale zároveň sú menej pohodlné.

Detské in-line korčule

 

Detské korčule sú charakteristické predovšetkým tým, že sa dajú nastaviť na niekoľko veľkostí (32-35 EU). Vo väčšine prípadov sú použité mäkšie a menšie kolieska. Vďaka tomu je ľahšie udržať stabilitu a zároveň nie sú tak rýchle. Existujú aj detské korčule, u ktorých je možné vymeniť kolieska za nože a miesto betónu vyraziť na ľad.