Chcete mať vianočné darčeky včas? Nenechávajte nákupy na poslednú chvíľu, niektoré objednávky môžu mať oneskorené doručenie. Sledujte predpokladaný dátum dodania jednotlivých produktov.

Poradňa

Ako vybrať loptu na cvičenie

Pri výbere lopty na cvičenie je dôležité v prvom rade rozhodnúť, na čo chceme loptu používať. Nafukovacie lopty sa líšia veľkosťami a tvarmi. Využívajú sa na širokú škálu aktivít od cvičenia po relaxáciu. 

 

 

Overball

Jedná se o malú mäkkú loptu s priemerom cca 20-30 cm, ktorá je vhodná na zdravotné cvičenie, sedenie a podporu chrbta. Je jednou zo základných pomôcok na aerobic a využíva sa ako všestranná pomôcka pri rehabilitáciách. Je vhodná aj na posilňovanie a preťahovanie všetkých svalových partií.

Mierne vyfúknutú si ju môžete vložiť medzi chrbát a stoličku a spríjemniť si tak sedenie doma či v kancelárii.

 

Klasický Gymball

Jedná sa o najbežnejší typ nafukovacej lopty na cvičenie. Vďaka veľkému spektru využitia a blahodárnym účinkom na ľudské zdravie je veľmi obľúbenou cvičebnou pomôckou. Môžete na nej sedieť a trénovať správne držanie tela, používať ju pri cvičení alebo ju požičať deťom na hranie. Sedením na lopte aktivujete brušné a chrbtové svaly, ktoré budú nútené udržiavať rovnováhu tela. Na pohodlné sedenie na lopte by vaše kolená mali zvierať 100°.

Pohupovanie na lopte odbúrava stres a pomáha pri relaxácii.

 

Gymnastickú loptu hojne využívajú aj tehotné ženy, ktorým pomáha prekonať komplikácie ako bolesti chrbta, opuchy, kŕčové žily či únavu. Cvičenie uvoľňuje chrbtové svaly a posilňuje panvové a sedacie svaly. Vďaka tomu pomáha lepšie pripraviť telo na pôrod a umožňuje sa z neho rýchlejšie zotaviť.

 

Akú veľkosť gymballu zvoliť:

 

 

Peanutball

Jedná sa o loptu, ktorá má tvar „arašida“. Umožňuje pohyb len jedným smerom, čo zaisťuje väčšiu stabilitu než štandardné gymnastické lopty v tvare gule. Je preto vhodná na cvičenie s deťmi, seniormi či osobami s handicapom. Hodí sa aj na rôzne úrovne kondičného cvičenia a pri rekonvalescencii po úrazoch a operáciách.