Chcete mať vianočné darčeky včas? Nenechávajte nákupy na poslednú chvíľu, niektoré objednávky môžu mať oneskorené doručenie. Sledujte predpokladaný dátum dodania jednotlivých produktov.

Poradňa

Ako správne vybrať posilňovacie gumy alebo expandér?

Pri výbere správneho expandéra musíme dať pozor predovšetkým na našu silu, podľa toho si vyberáme, aký veľký odpor by mal expandér mať. Ďalej si musíme určiť, ako plánujeme s expandérom cvičiť, podľa toho môžeme vyberať expandéry s úchyty, posilňovacie gumy alebo textilné odporové gumy.

Pri výbere by ste mali zohľadniť predovšetkým druh cvičenia, na ktoré sa chystáte, svoju telesnú hmotnosť a tiež svoju výkonnosť. Základné kritérium je teda odpor. Pokiaľ ste začiatočník a neviete aký expandér zvoliť, tak odporúčame začínať skôr od menších odporov a postupne sa dopracovávať k expandérom s väčším odporom.

 

 </

Posilňovacie gumy

Pravdepodobne najpoužívanejším variantom sú klasické odporové gumy. Majú veľkú škálu odporov, vďaka tomu sú vhodné pre profesionálnych športovcov aj úplných začiatočníkov. Na výber je aj mnoho rozmerov, takže je možné ich používať na skutočne veľké množstvo cvikov, podľa toho, ako potrebujete cvičiť práve vy.

 

 

 

 

Kúpiť posilňovaciu gumu

Expandéry s úchytmi

Najväčšou výhodou týchto expandérov sú práve ich úchyty. Tieto úchyty sú obvykle z mäkkého a pohodlného materiálu a poskytnú vám behom cvičenia väčší komfort. 

 

 

 

 

Kúpiť expandér s úchytom

Textilné odporové gumy

Jedná sa o variant klasických odporových gúm, ktorý je vyrobený z textilných materiálov. Jeho veľkou výhodou je príjemnejší materiál, ktorý pri cvičení iste oceníte a taktiež jeho dlhá životnosť.

 

 

 

 

Kúpiť textilnú odporovú gumu