Chcete mať vianočné darčeky včas? Nenechávajte nákupy na poslednú chvíľu, niektoré objednávky môžu mať oneskorené doručenie. Sledujte predpokladaný dátum dodania jednotlivých produktov.

Poradňa

Ako vybrať posilňovacie kotúče a osi?

 

Hlavným ukazovateľom pre vás bude priemer kotúča a osi, ktorý musí byť vždy rovnaký.  Najčastejší priemer otvoru kotúča a osi je 30 mm. U nás v e-shope nájdete aj priemery 25 mm, ktoré sa dobre držia pri cvičení menších partií a priemer 50 mm, ktorý sa používa pri drepoch alebo vzpieraní. 

Zároveň je potrebné sa zamerať na samotnú dĺžku osi/strong>. Tu máte na výber z viacerých variantov. A to krátke jednoručné osi, dlhé obojručné osi či prehnuté obojručné osi.

 

Krátke jednoručné osi – slúžia na zloženie jednoručnej nakladacej činky, na ktorú môžete komfortne naložiť až 30 kg pre hriadeľ s dĺžkou 355 mm a až 40 kg pre hriadeľ s dĺžkou 400 mm. Jednoručná činka slúži primárne na precvičenie horných končatín, chrbta a prsných svalov.

Nakládací tyč - Fitforce BC 355X30MM - 1

Dlhé obojručné osi – slúžia na zloženie obojručnej nakladacej činky, ktorá umožňuje komplexné precvičenie celého tela. V našej ponuke máme tri dĺžky, 1190 mm na precvičenie menších svalových partií (biceps, triceps, ramená), 1520 mm a 1670 mm veľké dvojručné osi na precvičenie väčších svalových partií (prsia, chrbát, stehná). Obecne platí, že dlhšiu os je možné naložiť väčšou záťažou a pri niektorých cvikoch poskytuje lepšiu stabilitu.

 

 

 

 

Prehnutá obojručná os – vďaka prehnutiu umožňuje os iný druh úchopu a prevádzanie cvikov v maximálnom rozsahu. Lepšie sa drží a nie je na ňu vyvíjaný prílišný tlak na zápästie.

 

 

Nesmieme zabudnúť ani na samotný povrch kotúča, ktorý pri cvičení hrá tiež veľkú úlohu. Najbežnejšou povrchovou úpravou je čierna alebo strieborná farba, ďalej sa stretávate s pochrómovaním a pogumovaním. Pogumované kotúče sa nepovoľujú, necinkajú a veľmi neničia podlahovú krytinu.

 

Pri kúpe máte na výber z mnohých druhov záťaží od 0,5 - 20 kg, záleží len na Vašej preferencii. Tu samozrejme platí pravidlo, čím vyššiu hmotnosť samotný kotúč má, tým je aj jeho vonkajší priemer väčší. 

 

 

 

  

Nakládací kotouč - Lifefit KOTOUČ 5KG 30MM