“Je to perfektné, a tak to teraz urobíme ešte lepšie”


To je heslo ctižiadostivej matky našej firmy, prezidentky Gert Boyle. Ona je tým dôvodom, prečo naše produkty testujeme za tých najhorších a najnáročnejších podmienok, aké len dokáže počasie v oblasti severozápadného Pacifiku v Oregonu, USA. Iste, často si pritom prejdeme peklom, ale výsledok, ktorý Vám ponúkneme, bude jedinečný. Ak teda “mama Boyle” produkt schváli môžete v úplnom kľude zostať vonku, aj keby sa všetci snehuliaci už dávno schovali.


Columbia Sportswear Company

Podrobuje svoje výrobky testovaniu v tých najtvrdších podmienkach


Columbia je spoločnosť, v ktorej pracujú skutoční ľudia, ľudia ktorí sú vášniví a milujú outdoor. Táto pôvodne rodinná firma berie kvalitu svojich výrobkov s tou najväčšou vážnosťou a tvrdí: „Naše výrobky sa rodia v našom domove, stále nepriaznivom severozápadnom Pacifiku, a každý deň sú našimi zamestnancami náročne testované. Náročné testovanie (z anglického prekladu Tested Tough) nie je len reklamná kampaň alebo slogan, ale je to prísľub, ktorý naša spoločnosť dáva už cez 77 rokov svojej existencie. To je to, čo motivuje všetkých našich zamestnancov, aby vytvárali a dodávali skvelé produkty so skvelými technológiami, ktoré pomáhajú udržiavať v teple, chlade, suchu a dostatočne chrániť tak, aby si nie len oni mohli užiť nezabudnuteľné chvíle vonku ešte dlhšie ako doteraz.“Columbia "Tested Tough" je celosvetová kampaň a bola zahájená na jeseň roku 2015. Kampaň sama o sebe predstavuje akýsi návrat k reklame a to pod rukami samej matky Columbie, 91ročnej Gert Boyle. Po veľa rokov, zaisťovala kvalitu výrobkov a dodržiavanie prísneho testovania štandardov v tých najťažších podmienkach spoločne so svojím synom. Tim Boyle, syn Gert Boyle, je generálny riaditeľ značky Columbia a naozaj začal testovať výrobky na vlastnej koži hlavne na popud svojej matky. Dnes už to nie je len on, ktorý príde do práce v daždi nasiaknutej bunde, pokrytej snehom a ošľahaný vetrom. Testovanie produktov má totiž na svedomí každý Columbia zamestnanec, ktorý cez víkend mieri do hôr, k jazerám a riekam a vydáva sa naproti vonkajším dobrodružstvám. Na internete dokonca môžete sledovať, ako riaditelia „náročnosti“ testujú ich výrobky priamo v teréne a v tých najtvrdších klimatických podmienkach na svete: Columbia.com/TestedTough.


Tento rok značka Columbia dokonca vyvinula revolučnú technológiu do dažďa OutDry Extreme. Jedná sa o na trhu prvé nepremokavé a zároveň priedušné riešenie odevov, kedy membrána nie je vložená medzi 2 vrstvy, ale je nalaminovaná priamo na zvrchnú časť odevu, vrátane viditeľného prelepenia švov. Celý odev i membrána tak zostáva plne funkčná, vodeodolná a pritom priedušná aj pri dlhodobom pobyte vo vlhkom prostredí. Tohtoročnú jeseň a zimu tak Columbia zaistí, že ľudia zostanú v TEPLE & SUCHU za každého počasia!


Historické milníky

2014: sponzor družstiev freestylových lyžiarov z USA, 
Kanady a Ruska v Soči

2014: TurboDown spája syntetickú izoláciu Omni-Heat 
s prachovým perím
2013: Omni-Freeze ZERO získava National Geographic 
Adventure cenu Gear of the Year 2013
1996: Narodila sa kolekcia Performance Fishing Gear (PFG)
1986: Prvá parka Bugaboo - revolučné oblečenie pre lyžiarov

Technológia
OUTDRY™ EXTREME

ZVONKU MEMBRÁNA, VO VNÚTRI PRÍJEMNÉ SUCHÉ TEPLOOutDry Extreme je prvé vodovzdorné a priedušné oblečenie do dažďa s trvale vodovzdornou membránou na vonkajšej strane a mäkkou tkaninou odvádzajúcou vlhkosť vo vnútri.

 

Vlastnosti:

Najlepšie Titanium-Features, najlepšie materiály, najlepšie strihy

Externé zapáskované švy zaručujú nepriepustnosť vody

Odvádzanie vlhkosti pre príjemný pocit suchej pokožky

Bezšvové vodotesné zipsy Light RailTMOMNI-TECH™

VODOTESNÉ. PRIEDUŠNÉ. SPOĽAHLIVÉ.


Omni-Tech ponúka vynikajúcu priedušnú a pritom vodotesnú ochranu. Zaručene vodotesné a priedušné.

 

Funkcie:

Vodotesné. Priedušné. Spoľahlivé.

Chráni proti vetru.

Priedušnosť pre odvádzanie vlhkosti


OUTDRY™

ABSOLUTNE VODOTESNÉ


OutDry™ je patentovaný proces, kedy je vodotesná a priedušná membrána tvorená jedným kusom tepelne spojená priamo s vonkajším materiálom. Nevzniká teda žiadny lem ani žiadna medzera, kam by snáď mohla preniknúť voda.

 

Funkcie:

Absolútne vodotesné

Maximálne priedušné

Vynikajúci strih, drsný povrch, flexibilita


OMNI-WICK™ EVAP

TKANINA S MIMORIADNE ÚČINNÝM ODVÁDZANÍM VLHKOSTIOmni-Wick EVAP umožňuje optimálne rozvádzanie vlhkosti a tým jej okamžité odparovanie. Výsledkom je pocit príjemného sucha pri nosení odevu.

 

Funkcie:

Veľmi príjemné na dotyk

Pocit sucha aj pri spotenej pokožke

Technológia pre rýchlu reguláciu vlhkosti


OMNI-WICK™

TKANINA S MIMORIADNE ÚČINNÝM ODVÁDZANÍM VLHKOSTI


Omni-Wick™ odvádza telesnú vlhkosť, umožní rýchle odparovanie potu a ponúka príjemné sucho.

 

Funkcie:

Efektívne odvádza telesnú vlhkosť

Regulácia vlhkosti